USŁUGI

Wymiana olejów i filtrów

Wymiana oleju to podstawowa czynność podczas eksploatacji pojazdu. Wykonuje się ją najczęściej nie bez powodu, olej zapewnia smarowanie oraz chłodzenie każdego silnika bez wyjątków. Jest elementem, który zużywa się najszybciej szczególnie, jeśli znacznie obciążamy silnik i nie zapewniamy mu optymalnego smarowania, ma to miejsce szczególnie na krótkich odcinkach, czyli w ruchu miejskim. Wymiana oleju powinna zawsze wiązać się z wymianą filtra oleju. Filtr oczyszcza olej z mikro zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na trwałość silników.

Wulkanizacja

Wulkanizacja jest procesem polegającym na podgrzewaniu gumy do wysokiej temperatury i dodawaniu do niej siarki. Dzięki niej, cząsteczki polimeru wiążą się z atomami siarki i czynią gumę twardszą, mniej kleistą i znacznie bardziej odporną.

Serwis opon

Serwisowanie opon jest niezwykle ważne. Regularna kontrola ogumienia, ciśnienia w oponach, a także stanu bieżnika gwarantuje bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Ciśnienie wpływa na stabilność i prowadzenie auta. Dzięki prawidłowemu ciśnieniu koło zachowuje odpowiednie parametry toczenia się, a także przyczepności. Jeśli opona nie ma prawidłowego ciśnienia szybciej ulega zużyciu i przegrzewa się. To może prowadzić do utraty panowania nad samochodem. Stan ogumienia i bieżnika również rzutuje na przyczepność auta.

Serwis mobilny

Tego rodzaju wulkanizacja zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli floty pojazdów oraz indywidualnych posiadaczy aut.